O nas

Sklep ,,Duch Gór” powstał w Górach Sowich, a konkretnie w pokoju  z widokiem na stok Rymarza w Schronisku PTTK "Zygmuntówka". 

Nasze produkty tworzymy dla tych, którzy w górach spędzają każdą wolną chwilę i którzy podobnie jak my – Fundacja Polska górom! –  chcą dzielić się swoją pasją z innymi.

Projekty "Ducha Gór"a cechuje prostota i nietuzinkowy design. Wszystko po to, aby dostarczyć Wam produkty, które będziecie z radością używać i chętnie podarujecie je bliskim osobom.

Jesteśmy lokalnymi patriotami

Mieszkamy i pracujemy na Dolnym Śląsku. Z naszych okien patrzymy na sudeckie szczyty. Chcemy promować tę część naszego pięknego kraju i pokazywać ją w przyjemny dla oka sposób. Na naszych koszulkach goszczą sudeckie atrakcje, a plakaty i mapy przedstawiają zawsze jakąś część Dolnego Śląska, bo według Nas warto tu przyjechać. Zapraszamy!

Jesteśmy eko!

Wszystkie przesyłki wysyłamy w kartonowych opakowaniach. Nadruki na koszulkach tworzymy wykorzystując trwały druk DTG, a przy produkcji map współpracujemy z drukarniami, które używają ekologicznych tuszy. Nie magazynujemy ubrań. Produkujemy niewielkie liczby egzemplarzy, aby ograniczyć konieczność ich magazynowania. W naszym biurze pijemy jodowaną wodę spod samej Ślęży. Wy też dbajcie o naszą planetę!

Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym

,,Duch Gór” wspiera działalność statutową Fundacji Polska górom! Oferta zawiera materiały powiązane z aktualnie prowadzonymi przez fundację kampaniami. Oferujemy m.in. koszulki, plakaty, mapy tematyczne i materiały edukacyjne.

Fundacja posiada statut przedsiębiorstwa społecznego, co oznacza, że w swojej działalności wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Wspierając nas rozwijasz przedsiębiorczość społeczną i walczysz z nierównościami w obszarze rynku pracy, czyli zmieniasz świat na lepsze i za to Ci dziękujemy!